Hakkımızda

Gurbetçi olan dedelerimiz, Rize Çamlıhemşin’den çalışmak için gittikleri Çarlık Rusyası’nda işletme sahibi olarak devam ettirdikleri mesleklerini, Ekim 1917 ihtilalinden sonra mal varlıklarının bir kısmını orada bırakarak Türkiye’ye dönmüşlerdir.


Yurda döndükten sonra Kars Merkez, Erzurum Oltu, Samsun Bafra da fırın işletmeciliğini sürdürmüşler,  sonraki kuşaklar Fırıncılık ve Pastacılık mesleğini aynı yerlerde devam ettirmekle beraber, İstanbul’da farklı semtlerde işletmeler açarak, uzun yıllar sürdürdükleri çalışmaları neticesinde meslekte saygın bir yer edinmeyi başarmışlardır.


1981 Yılında Bozcaada ya gezi amaçlı gelişimiz ada hayranlığına dönüşmüştür.


Ada’ya yerleşme nedenlerimizden biri de mesleki deneyim ve bilgi birikimimizi yatırıma dönüştürüp kaliteli hizmet vermeyi amaçlamamızdandır.


Kısa zaman dilimi içerisinde, yöresel lezzetlerden oluşan bazı ürünleri üretim zincirimize katarak çeşitlerimiz zenginleştirilmiş ve değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmuştur.


Artık tercih edilen bir marka olan BOZCAADA ÇiÇEK EKMEK VE PASTA FIRINI teknoloji ve insan kaynakları ile ilgili gelişmeleri günü gününe takip ederek, hijyenik ortam içerisinde Doğal Lezzetleri bozmadan (ürünlerimizin tamamı odun ateşinde taş fırınlarda pişirilmektedir)  geleneksel Türk Mutfağına hitap eden Ekmek Çeşitleri, Çörek,  Kurabiye ve Pasta çeşitlerinin yanı sıra Farklı Kültürlerin Ortak Yaşamı düşüncesinden yola çıkarak, Bozcaada’ya özgü Rum Mutfağının özelliklerini taşıyan ve kaybolmuş lezzetleri de kaynağından araştırıp, geliştirip gün ışığına çıkarıp, üretim programına dahil ederek sofralara ulaştırmaktadır.


Çanakkale'nin en güzel tatil beldesi olan Bozcaada da ÇiÇEK FIRIN olarak; farklı ürün yelpazesi ve sıcak bir aile ortamı atmosferiyle, günün her saatinde hizmetinizdedir.